Ruch II Ryki pewnie pokonał KS Serniki. Dobra passa trwa!
Ruch II Ryki – KS Serniki 2:0 (1:0)
Bramki: Lipiec „Krótki”, Bajdziak
Skład drużyny : Królik – Mateńka, Łukjan (63′ Gruza), K. Łukasik (82′ A. Piotrowski), Kujda (79′ Kalbarz), Majchrzak, Bajdziak, Ciota, Rybicki (55′ B. Lipiec „Lipa”), Fałdyga (90′ Kulik), B. Lipiec „Krótki” (72′ Storczyk).
Ruch II Ryki pokonał KS Serniki 2:0 (1:0) po solidnym i w pełni kontrolowanym spotkaniu. Gospodarze od pierwszych minut narzucili swój styl gry, długo utrzymując się przy piłce i konsekwentnie budując akcje ofensywne. Wynik meczu otworzył tuż przed przerwą Bartosz „Krótki” Lipiec, który w 42. minucie skutecznie wykończył akcję Ruchu. Chwilę po zmianie stron prowadzenie podwyższył Bartłomiej Bajdziak, dając swojej drużynie jeszcze większy spokój w grze. Po zdobyciu drugiej bramki rywale częściej dochodzili do głosu, jednak Ruch II nadal kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Najgroźniejszą sytuację KS Serniki stworzyło po rzucie rożnym w końcówce spotkania, lecz piłka zatrzymała się na słupku. Trener Borys Piotrowski po meczu podkreślał dobrą organizację gry swojego zespołu: „Spotkanie raczej pod całkowitą kontrolą, głównie to my byliśmy przy piłce. Może od drugiej bramki trochę oddaliśmy pole rywalom, ale raczej cały mecz był pod kontrolą. Przeciwnik miał jedną groźną sytuację pod koniec drugiej połowy, gdzie zaskoczył nas z rzutu rożnego, na szczęście piłka trafiła w słupek. Brawa dla chłopaków za kolejny wywalczony mecz, dobra passa trwa i gratuluję im zwycięstwa.” Ruch II Ryki tym samym dopisuje kolejne trzy punkty i podtrzymuje bardzo dobrą serię wyników. Tekst i zdjecia: Kinga Rybicka





